آموزش فارسی كردن اعداد در ورد

آموزش فارسی كردن اعداد در ورد

یکی از چالش هایی که افراد در هنگام استفاده از برنامه Word با آن مواجه می شوند این است که در تمامی متون اعداد به صورت پیش فرض به حالت لاتین نمایش داده می شود و حتی با تغییر زبان متن نیز تغییری در فرمت آنها به وجود نمی آید. همین امر سبب شده است تا کاربران ماکروسافت به دنبال راهکاری برای فارسی كردن اعداد در ورد باشند. خوشبختانه در ورد تنظیماتی اعمال شده که از طریق آن می توانید برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد یا حتی تغییر اعداد در ورد از فارسی به انگلیسی استفاده کنید. در همین راستا در این مقاله از میزبان فا مگ تصمیم داریم نحوه فارسی كردن اعداد در ورد را به شما آموزش دهیم. پس اگر شما نیز با این چالش مواجه شده اید و به دنبال راهکاری برای تغییر اعداد در ورد به فارسی هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.


فارسی کردن اعداد وردموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:
امکان فارسی كردن اعداد در ورد


ماکروسافت از زبان های راستچین مثل زبان فارسی به خوبی پشتیبانی می کند و قابلیت هایی را در اختیار کاربران خود قرار داده که به کمک آنها بتوانند بهترین استفاده را از برنامه های ماکروسافت مثل ورد، اکسل و… داشته باشند. یکی از قابلیت های بسیار مهمی که ارائه شده، امکان فارسی كردن اعداد در ورد است. گاهاً ممکن است شما نیز با این موضوع برخورد کرده باشید که در هنگام نوشتن متن فارسی، اعداد به صورت انگلیسی تایپ شود و این سوال برایتان مطرح شود که به چه شکلی می توانید نسبت به تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد اقدام نمایید؟ خوشبختانه این مورد در بخش تنظیمات ورد قابل تغییر است و بعد از تغییر آن برای همیشه این مورد برطرف خواهد شد. در ادامه به صورت گام به گام نحوه تغییر اعداد در ورد به فارسی را به شما آموزش خواهیم داد. ????

آموزش تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد


به منظور فارسی كردن اعداد در ورد شما باید از طریق بخش تنظیمات word اقدام نمایید. در همین راستا شما باید مراحل زیر را دنبال کنید: 1. در اولین گام از فرآیند تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد لازم است همانند تصویر زیر روی زبانه File کلیک نمایید.

  تغییر اعداد در ورد به فارسی

 2. حال منوهای مختلف مربوط به تنظیمات ورد به شما نمایش داده می شود که به منظور تغییر اعداد در ورد به فارسی لازم است روی گزینه Options کلیک کنید.

  فارسي كردن اعداد در ورد

 3. سپس صفحه ای جدیدی به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود که در این مرحله لازم است به منظور فارسی كردن اعداد در ورد گزینه Advanced را انتخاب نمایید.

  تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد

 4. در صفحه مربوط به تنظیمات Advanced ورد گزینه ای تحت عنوان Show document content وجود دارد که با اسکرول در صفحه قابل مشاهده است. در این مرحله شما باید روی باکس کشویی قرار گرفته رو به روی عبارت Numeral کلیک نمایید.

  اعداد فارسی در ورد

 5. حال در این مرحله با 4 گزینه مختلف رو به رو خواهید شد که هر یک از آنها قابلیت های منحصر به فردی را دارا می باشند. این 4 گزینه عبارتند از:  • Arabic: در صورت انتخاب این گزینه شما تعیین می کنید که اعداد چه در متون فارسی و چه در متون انگلیسی به صورت لاتین نمایش داده شود که به صورت پیش فرض نیز این گزینه فعال می باشد.

  • Hindi: با انتخاب این گزینه در واقع شما تعیین می کنید که اعداد در تمامی متون به صورت فارسی نمایش داده شود.

  • Content: اگر تمایل دارید که در متون فارسی از اعداد فارسی و در متون انگلیسی از اعداد لاتین استفاده شود، لازم است این گزینه را انتخاب نمایید. این گزینه پیشنهاد می شود.

  • System: در صورت انتخاب این حالت در واقع انتخاب زبان اعداد ورد به زبان انتخابی ویندوز شما وابسته خواهد بود و زبان ویندوز هر چیزی که باشد، زبان اعداد ورد نیز همان خواهد بود.

  در این مرحله شما باید به منظور تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد حالت Content را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Ok کلیک نمایید.


 6. بدین ترتیب فرآیند فارسی كردن اعداد در ورد با موفقیت صورت می گیرد و بسته به زبان متن شما، زبان اعداد نیز تغییر خواهد کرد.

  تغییر اعداد در ورد از فارسی به انگلیسی


در این مقاله از میزبان فا مگ تلاش ما بر این بوده است تا نحوه تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید به راحتی در زمینه فارسی كردن اعداد در ورد اقدام کرده و حتی تنظیمات را به شکلی دربیاورید که مطابق با نوع متن، نوع اعداد نیز تغییر کند. بدین ترتیب متون شما ب شکل بهتری نگارش خواهد شد. در صورت داشتن هرگون سوال یا ابهامی در خصوص تغییر اعداد در ورد به فارسی می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.


آموزش ورد


نوشته آموزش فارسی كردن اعداد در ورد اولین بار در میزبان فا مگ. پدیدار شد.

sources news post: mizbanfa.net